VJEŽBAONICA – SPORTOM DO ZDRAVLJA

Na inicijativu našeg nastavnika tjelesne i zdravstvene kulture Ivana Klaričića sudjelujemo u programu Vježbaonica koji je pokrenuo  Hrvatski školski sportski savez (HŠSS). Za zainteresirane učenike u športskoj dvorani škole održana je prva od mnogobrojnih aktivnosti.  Učenici su imali priliku upoznati  članove Kick- boxing kluba Sv. Jure  Nikicu  Radonića, Antu Buloga  i Andriju Gašpara uz prisutnost     njihova mentora i trenera Davora Jovića.

U ugodnom ozračju  demonstrirali su nam vježbe zagrijavanja, rad u parovima, kombinacije udaraca rukom i nogom  te vježbe istezanja. Ovaj program  provodi se  u okviru izvannastavnih školskih sportskih aktivnosti . Razlog njegova pokretanja   proizlazi iz činjenice da su mladi sve manje fizički  aktivni   i  u slobodno vrijeme  najviše su  zaokupljeni  internetom, mobitelima i računalima. Posljedice mogu biti pogubne, od pretilosti do raznih bolesti. Tako su u programu Vježbaonice kao osnovne ciljeve  naveli  poboljšanje zdravstvenog statusa učenika, stvaranje životnih navika, povećanje interesa za tjelesnom aktivnošću, stvaranje navike cjeloživotne tjelesne aktivnosti, uključivanje što većeg broja učenika  u prvom redu onih  koji nisu uključeni u sustav sportskih klubova itd.

Program će se realizirati tijekom cijele školske godine na različitim destinacijama ovisno o uvjetima škole te će biti ispunjen raznim grupama sportskih sadržaja  od ekipnih sportova s loptom do sportova s rekvizitima, plesnih sportova, izleta u prirodu  itd. Osim učenika bit će uključeni  nastavnici i roditelji.

Koristi programa su višestruke pa se nadamo da će i kasnije u životu učenika  sportske aktivnosti biti njihov životni odabir i zadovoljstvo.

objavio: Milena Rakić   datum: 18. 10. 2017.