Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja škole

Na temelju članka 127.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ( NN, br. 126/12 – pročišćeni tekst, 94/13 i 152/14) i članka 78. Statuta Srednje škole Tina Ujevića Vrgorac, Školski odbor Srednje škole Tina Ujevića Vrgorac, raspisuje

Za izbor i imenovanje ravnatelja škole

Uvjeti :

za ravnatelja srednje škole može biti imenovana osoba koja:

1. ima završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:

a) sveučilišni diplomski studij ili

b) integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili

c) specijalistički diplomski stručni studij

2. ispunjava uvjete propisane člankom 106.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

3. ima najmanje osam godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

Ravnatelj se imenuje na vrijeme od 5 godina.

Pravo na podnošenje prijave imaju ravnopravno osobe oba spola.

Uz pismenu prijavu za natječaj kandidati su dužni priložiti u izvorniku ili ovjerenoj preslici:

1. domovnicu,

2. diplomu o stečenoj stručnoj spremi,

3. dokaz o položenom stručnom ispitu ako je prema zakonskoj obvezi kandidat morao polagati stručni ispit

4. potvrda o radnom iskustvu na odgojno-obrazovnim poslovima sukladno zakonskim odredbama        ( potvrda poslodavca ili elektronički zapis HZMO).

5. uvjerenje nadležnog suda da kandidat nije pravomoćno osuđen niti se protiv njega vodi kazneni postupak za kaznena djela iz članka 106.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi     ( ne starije od 30 dana).

6. životopis,

Prijave za natječaj s potrebnom dokumentacijom dostavljaju se u roku od 15 dana od dana objave natječaja na adresu : Srednja škola Tina Ujevića, Matice hrvatske 8, 21276 Vrgorac, s naznakom

„ Natječaj za ravnatelja  –  ne otvarati „. Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijave.

objavio: Tamara Mijan Šušnja   datum: 8. 3. 2015.

Školsko natjecanje iz disciplina Računovodstvo i Mladi poduzetnik

Dana 24. siječnja 2018. godine održano je školsko natjecanje iz Računovodstva. Sudjelovalo je 3 učenika, a 2 učenika (Petra Markotić i Antonio Vuković) idu na Međužupanijsko koje se ove godine održava u Našoj školi u Vrgorcu.

Dana 26. siječnja 2018. godine održano je školsko natjecanje iz discipline Mladi poduzetnik. Sudjelovao je jedan tim koji ide na Međužupanijsko koje se ove godine održava u Sinju. U timu su Petra Markotić, Jelena Pivac i Željana Gnječ.

Mentor učenicima u obe discipline je profesorica Zlata Kovačević.

Čestitamo!

« Studeni 2020 »