SUDJELOVALI SMO U PROJEKTU „RUKSAK (PUN) KULTURE“

Kulturno-edukativni program projekta Ruksak (pun) kulture održan je  u našoj školi  u četvrtak, 17.12. 2015.  u organizaciji Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta  RH. Voditeljica je  projekta  Maja Zrnčić  iz Ministarstva kulture. Sudjelovali su gimnazijalci uz pratnju prof. hrvatskog jezika i književnosti Antonije Galić, prof. likovne umjetnosti Valerije Rešetar  te našeg ravnatelja.

Svrha projekta je poticanje djece i mladih na razumijevanje i usvajanje umjetnosti i kulture  u dislociranim i prometno slabije povezanim  područjima  RH.  Provoditelji projekta  profesori su  i umjetnici te studenti umjetničkih akademija uz mentorstvo profesora.

Ruksak(pun)kulture  u našoj je školi organizirao likovno-glazbenu radionicu. U likovnoj radionici su učenici izrađivali grafike. Na samom početku profesorica crtanja s Umjetničke akademije u Osijeku  i njezine dvije studentice   upoznale su  učenike  kratkom PPT  o Umjetničkoj akademiji te njenim odjelima. Teorijski su ih upoznali s osnovnim pojmovima izrade grafike i najvažnijim predstavnicima te umjetnosti. Rezultat radionice su  izrađene  zanimljive  grafike portreta. U glazbenoj radionici bubnjanja  pod nazivom Izgradnja zajednice zvukom, tišinom i ritmom, temeljenoj na tkz.drum circle, voditelj  je bio Branko Trajkov, profesionalni glazbenik, arhitekt te bubnjar rock grupe Zabranjeno pušenje. Radionica nije imala samo glazbeni predznak, već je koristila kao kreativni poticaj tjelesno-motoričke vježbe i vježbe koncentracije. Ritmičke aktivnosti izvodile su se bez instrumenata i  uz   instrumente (bubnjevi, udaraljke…). Ritam i energija koje proizvodi bubanj, ali i glazba općenito, iznimno su pozitivno utjecale na psihu i motoriku, učenici su se upoznali sa instrumentima različitih svjetskih tradicija i kultura te su se imali priliku i sami okušati u sviranju.

Zajednički zaključak učenika i učitelja je da su radionice  bile  zanimljive  te da je potrebno što više takvih programa kako bi se kod djece potaknula i održala ljubav prema kulturi i umjetnosti, a na taj način razvili i potencijalni afiniteti prema umjetničkoj profesiji. Svi smo dobili  bedževe. U školi će biti izložba fotografija i učeničkih radova s radionice.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Milena Rakić   datum: 28. 12. 2015.

Školsko natjecanje iz disciplina Računovodstvo i Mladi poduzetnik

Dana 24. siječnja 2018. godine održano je školsko natjecanje iz Računovodstva. Sudjelovalo je 3 učenika, a 2 učenika (Petra Markotić i Antonio Vuković) idu na Međužupanijsko koje se ove godine održava u Našoj školi u Vrgorcu.

Dana 26. siječnja 2018. godine održano je školsko natjecanje iz discipline Mladi poduzetnik. Sudjelovao je jedan tim koji ide na Međužupanijsko koje se ove godine održava u Sinju. U timu su Petra Markotić, Jelena Pivac i Željana Gnječ.

Mentor učenicima u obe discipline je profesorica Zlata Kovačević.

Čestitamo!

« Studeni 2020 »