DAN ŽENA

Međunarodni dan žena posvećen je ženskoj borbi za slobodu, ravnopravnost, jednakost, solidarnost, pravičnost i poštovanje. U pojedinim dijelovima svijeta i u nekim kulturama žena je još uvijek potlačena, zanemarena i obespravljena. Svi skupa trebamo puno raditi na zaštiti ženskih prava i promicanju ravnopravnosti spolova. Aktivnostima u našoj školi obilježili smo ovaj dan. Profesorica Palma Tolić za djelatnike škole održala je predavanje o ženskom pismu u hrvatskoj književnosti s naslovom " Čitajmo žene, žene pišu moćno!"

Odabrane tekstove hrvatskih spisateljica čitale su Gabriela Šalinović i Ivana Pear (4. A). Učenici su s profesoricom Nikolinom Garac odgledali film "Male žene" nastao prema knjizi autorice Louise May Alcott. Književnica svim djevojčicama šalje snažnu poruku da mogu biti sve ono što žele te poručuje da je ženska snaga neuništiva. U sklopu projekta „Primjena različitih tehnika učenja“ učenice 1. C i knjižničarka sudjelovali su na Zoom-sastanku s učenicima Prirodoslovne i grafičke škole iz Rijeke. Predstavljali su žene koje su svojim djelovanjem zadužile povijest i doprinijele razvoju ravnopravnosti. Učenice 1. B su na satu razrednika pripremile temu o položaju žena tijekom povijesti, dok su učenice 4. B kreirale plakat. Domjenak za djelatnike pripremili su kuhari (3. C) i njihovi profesori, konobari sve pripremljeno lijepo servirali, a ženski dio kolektiva dobio je sadnice začinskog bilja kao mali prigodni dar.

objavio: Milena Rakić   datum: 10. 3. 2022.

« Ožujak 2024 »