ZAVRŠENA EDUKACIJA EKONOMISTA CEDRA 2016.

Da ekonomija i ekologija mogu i trebaju  zajedno egzistirati, dokaz je uspješno proveden projekt  o eko-društvenom poduzetništvu. Danom društvenih poduzetnika u Splitu u četvrtak 19.svibnja završena je tromjesečna  edukacije učenika  trećeg i četvrtog razreda ekonomije. Edukacija, o kojoj smo već pisali, provedena je  u sklopu projekta „Promocija eko-društvenog poduzetništva mladima iz Splitsko-dalmatinske županije". Projekt je financiran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda, a organiziran od strane CEDR-e (clustera za eko-društvene inovacije). Učenici su tako sa svojom profesoricom Zlatom Kovačević dobili priliku  na završnoj svečanosti  javno prezentirati projekt koji su osmislili tijekom edukacije.

Na događanju su predstavljeni primjeri hrvatskog društvenog poduzetništva, mogućnosti projektnog i društveno-poduzetničkog učenja i poučavanja u modernizaciji i unapređenju ishoda učenja i konkurentnosti obrazovanja, kao i projekti koje su osmislili polaznici. Osim toga, imali su priliku raspravljati o perspektivama eko-društvenog poduzetništva u Hrvatskoj, s mogućnošću njegova implementiranja u nastavni plan i program srednjih škola. Naši  učenici zaključili su da je ovaj vid društvenog poduzetništva od velike važnosti za  mikro i makroekonomiju, smatraju da su dobili   potrebna znanja za pokretanje vlastitih projekata i osmišljavanje proizvoda i usluga i da će to neki od njih uspješno primijeniti u svojoj budućnosti. Svi su učenici dobili svjedodžbe o uspješno završenom programu obuke.

objavio: Milena Rakić   datum: 20. 5. 2016.