ŠKOLSKI VOLONTERI NA DJELU

U modernim je društvima volonterski angažman od velike važnosti za razvoj stabilnog civilnog  društva, a može biti i pozitivan čimbenik prilikom traženja posla. Škola kao odgojna  institucija treba prepoznati  i poticati svoje  učenike  u razvoju empatije, solidarnosti, socijalne osjetljivosti  za najugroženije skupine društva.  Sve to nastojimo poticati u našoj školi i kroz aktivnosti  Volonterske grupe koja broji 40-ak učenika. Ovog polugodišta  aktivnosti smo  realizirali  u Dječjem vrtiću Pčelica priredivši im igrokaz za sv. Nikolu. Volontirali smo u Specijalnom odjelu osnovne škole.  Sudjelovali  smo  pri realizaciji kampa za učenike iz Vrgorca i Metkovića u organizaciji  Zajednice „Papa Ivan XXIII“ pomažući  učenicama  prilikom rješavanja zadataka, zatim u  animaciji sviranjem, pjevanjem, igranjem društvenih igara itd.

U svim ovim aktivnostima nekome smo pomogli, a nekoga zabavili i uveselili. Zauzvrat smo tražili samo osmjeh i jedno malo hvala. Osim općeg dobra, volontiranjem su učenici pridonijeli  samorazvoju  jer im je poraslo samopouzdanje, a uz to imali su priliku razviti i svoje socijalne vještine. Odlučniji su da u sljedećim aktivnostima još više njeguju humane  vrednote. Volontiranje nam je pružilo mogućnost da se  međusobno družimo, sklopimo prijateljstva te da na život gledamo drugačijim očima. Voditeljice volontera su Ivana Gašpar,prof., pedagoginja i knjižničarka.

objavio: Milena Rakić   datum: 21. 12. 2017.